Paskolos iš privačių asmenų

Kiekvienas mokus vartotojas turi keletą būdų pasiskolinti. Vienas iš populiariausių ir dažniausiai pasirenkamų yra kreipimasis į kreditų bendroves, kredito unijas arba komercinius bankus. Tačiau tai nėra vieninteliai šiomis dienomis vartotojams prieinami pasirinkimai. Jau ne vienerius metus labai sparčiai populiarėja ir paskolos iš privačių asmenų, tačiau ne tos, kurios yra suteikiamos su vekseliu. Paskolos iš privačių asmenų šiandien kur kas dažniau pasirenkamos naudojantis tarpusavio skolinimo platformomis. Tai anaiptol nėra tas pats, kas daugeliui pažįstama paskola su vekseliu.

FinbeeBobutespaskola
Gauti kreditąGauti kreditą

Pradžioje pirmosios tarpusavio skolinimo platformos atsirado Didžiojoje Britanijoje, tačiau neilgai trukus jos tapo tiesiog tarptautiniu reiškiniu. Žinoma, Lietuva taip pat nebuvo išimtis. Vos tik Lietuvoje duris atvėrė pirmoji tarpusavio skolinimo platforma, jis sulaukė labai didelio populiarumo, o tai neišvengiamai reiškė ir būtinybę steigti naujas tarpusavio skolinimo platformas, tokiu būdu vartotojams pasiūlant didesnį paskolų asortimentą. Tuo tarpu, jei jums dar niekuomet nebuvo tekę pasinaudoti tarpusavio skolinimo platformomis, turbūt keliate sau klausimą, kuo gi jos skiriasi nuo įprastų kreditorių ir visiems gerai pažįstamų greitųjų kreditų bendrovių. Tačiau būtina pabrėžti, kad tarpusavio skolinimo platformos operatoriai nėra kreditoriai – jie paskolų nesuteikia.

paskolos iš privačių asmenųTarpusavio skolinimo platformose paskolas suteikia privatūs asmenys. Ne veltui toks skolinimosi principas dar yra vadinamas „žmonės žmonėms“. Tarpusavio skolinimo platformoje yra trys šalys – paskolos teikėjas, paskolos gavėjas ir virtualios platformos operatorius. Operatorius yra atsakingas už platformos priežiūrą, paskolų prašančių fizinių asmenų mokumo vertinimą, konsultavimą ir paskolos grąžinimo priežiūrą (jei paskola nėra grąžinama laiku, tarpusavio skolinimo platformos operatorius yra atsakingas už skolos išieškojimo proceso priežiūrą – tuo paskolos davėjui rūpintis nereikia).

Taip pat svarbu paminėti, kad tarpusavio skolinimo platformos eliminuoja sukčiavimo ir kitų nesąžiningų veiksmų tikimybę. Kiekviena fiziniams asmenims suteikia paskola yra labai kokybiškai dokumentuota. Paskolą gaunantis fizinis asmuo pasirašo juridinę galią turinčią paskolos sutartį, todėl nelieka jokių teisinių spragų, kuriomis galėtų pasinaudoti paskolų teikėjai ar davėjai. Tokiu atveju paskolos internetu yra suteikiamos kur kas saugiau ir efektyviau. Kadangi Lietuvoje veikia ne viena tarpusavio skolinimo platforma, greitieji kreditai nebėra pats populiariausias vartotojų pasirinkimas, nes tokių virtualių finansinių platformų pagalba jie turi daug daugiau galimybių.

Pasiskolinti iš privataus asmens – lengviau nei gali atrodyti

Nemaža dalis žmonių yra labai skeptiškai nusiteikę oficialių kreditorių atžvilgiu. Be to, statistika rodo, kad didelė dalis vartotojų nepasitiki komerciniais bankais. Visa tai nulemia pakankamai sudėtingą situaciją, kai yra kalbama apie kreipimąsi dėl trumpalaikės arba ilgalaikės paskolos internetu. Todėl paskola iš žmonių tokiu atveju tampa tikru išsigelbėjimu daugeliui žmonių, kuriems prireikia vienokios ar kitokios sumos pinigų. Dabar pasiskolinti iš privataus asmens yra daug lengviau nei daugeliui iš jūsų galėjo pasirodyti. Kadangi tai nėra paskola su vekseliu, paskolos gavėjas gali jaustis saugesnis ir turintis daug daugiau teisių. Tą patį galima pasakyti ir apie paskolos davėją.

Tačiau iki šiol pastebima, kad kai kuriems žmonėms yra sudėtinga suprasti, kaip veikia tarpusavio skolinimo platformos ir kokia yra nauda skolintis pastaruoju būdu. Būtina suprasti, kad šioje platformose užsiregistruoja fiziniai asmenys, kurie tampa investuotojais. Tai reiškia, kad jie investuoja į paskolas, kurių prašo paraiškas paskolai gauti pateikę fiziniai asmenys. Tam, kad būtų lengviau įsivaizduoti, galima pateikti elementarų, tačiau labai lengvai suprantamą pavyzdį:

Įsivaizduokime, kad fizinį asmenį domina ilgalaikė paskola, kurios vertė yra 2000 Eur. Norėdamas gauti paskolą žmogus užsiregistruoja pasirinktoje tarpusavio skolinimo platformoje ir užpildo paraišką. Tarpusavio skolinimo platformos operatorius įvertina fizinio asmens mokumą. Jei žmogus atitinka vartotojų mokumo vertinimo įstatyme nustatytus reikalavimus ir jo paraiška yra patvirtinama, jis yra įtraukiamas į tarpusavio skolinimo platformoje paskolų prašančių fizinių asmenų sąrašą. Tuomet virtualioje platformoje užsiregistravę investuotojai savo ruožtu gali pasirinkti į kurias tuo metu esančias paskolas jie norėtų investuoti. Vienas investuotojas gali nuspręsti į pastarąją paskolą investuoti 20 Eur. Tuo tarpu kitam gali atrodyti, kad kur kas efektyviau ir pelningiau būtų investuoti 200 Eur. Trumpiau tariant, daugybė skirtingų investuotojų investuotoja į minėtą paskolą, kol galiausiai yra surenkama visa prašoma 2000 Eur suma.

Kadangi tarpusavio skolinimo platformos šiandien yra labai populiarios, jose yra užsiregistravę daugybė investuotojų. Tai paskolų prašantiems fiziniams asmenims suteikia kur kas palankesnes sąlygas gauti kreditą, kadangi jiems nebereikia ilgai ir nuobodžiai laukti. Prašomos paskolos internetu tarpusavio skolinimo platformose yra surenkamos pakankamai greitai.

Paskola iš žmogaus pigesnė ir patogesnė

Jei jūs taip pat pakankamai skeptiškai visą savo gyvenimą žvelgėte į oficialius kreditorius, tačiau šiandien susidūrėte su būtinybe pasiskolinti, atminkite, kad paskola iš žmogaus yra pigesnė ir patogesnė. Naudodamiesi tarpusavio skolinimo platformomis jūs taip pat galite nurodyti, kokias palūkanas esate pasiruošę mokėti ir kokiam laikotarpiui norėtumėte gauti paskolą. Tai reiškia, kad atsižvelgdami į savo tikrąsias finansines galimybes jūs galite lengvai suformuoti savo paraišką norimo dydžio paskolai gauti. Dėl šių priežasčių paskolos iš žmonių dažniausiai būna kur kas pigesnės (t.y. pasižyminčios žemesnėmis palūkanomis) nei kitose kredito bendrovėse.

Kita vertus, kadangi šiuo atveju kalbame apie finansinius įsipareigojimus, nereikėtų pamiršti, kad kiekvienas, norintis gauti paskolą, yra įvertinamas atsižvelgiant į šiuolaikinius įstatymus. Paskolų suteikimo tvarka yra labai griežta ir aiškiai reglamentuota Lietuvos Respublikos įstatymuose, todėl norėdami gauti kreditą, turite būti mokūs fiziniai asmenys, kurie neturi pradelstų finansinių įsipareigojimų. Todėl jei norite būti tikri, kad jūsų galimybės gauti paskolą yra didesnės, iš anksto galite patys atsižvelgti į pagrindines sąlygas ir įvertinti ar jas atitinkate.

Jūs privalote gauti nuolatines oficialias pajamas. Jūsų pajamos gali būti tiek darbo užmokestis, tiek ir gaunamos iš individualios veiklos pagal pažymą ar verslo liudijimą, darbo pagal civilinę paslaugų sutartį ar kt. Svarbiausia, kad jūsų pajamos būtų nuolatinės ir oficialios – pakankamos norimo dydžio paskolai gauti.

Savo darbovietėje turėtumėte dirbti ne trumpiau kaip keturis mėnesinius. Tačiau dažniausiai yra atsižvelgiama į kur kas ilgesnį laikotarpį, todėl visuomet yra labai svarbus tęstinumas ir pastovumas. Kuo ilgiau dirbate dabartinėje darbovietėje, tuo didesnes galimybes turite gauti paskolą.

Kokie yra jūsų finansiniai įsipareigojimai? Turite dar negrąžintą vieną ar kitą paskolą? Tam tikrus pirkinius esate įsigiję lizingo pagalba? Visa tai yra jūsų asmeniniai finansiniai įsipareigojimai, kurie sumažina jūsų bendrą mėnesinį biudžetą, todėl atminkite, kad jūsų finansiniai įsipareigojimai negali viršyti 40 proc. visų jūsų gaunamų mėnesinių pajamų.

Kiekvienas jūsų gyvenime turėtas finansinis įsipareigojimas ar įsiskolinimas atsispindi jūsų asmeninėje kredito istorijoje, todėl visuomet yra atsižvelgiama į minėtą finansinę informaciją. Ji labai dažnai tampa lemianti galutinį sprendimą.

Svarbu ir tai ar paskolą norite imti vieni, ar su savo sutuoktiniu. Trumpiau tariant, dėl paskolos internetu galite kreiptis vieni arba su bendraskoliu. Tai turi tiesioginės įtakos paskolos sumai, kurią galėtumėte gauti. Jei esate susituokę, tačiau kreipsitės be bendraskolio, jūsų gaunamos pajamos gali būti dalinamos per pusę.

Paskolos iš privačių asmenų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Į viršų