Paskolos pasirašant vekselį

Paskolos pasirašant vekselį yra viena seniausių pinigų skolinimosi formų. Paskola pasirašant vekselį yra kuo puikiausiai pažįstama bene kiekvienam vartotojui. Vos tik kalba pakrypsta apie skolinimąsi iš žmonių, daugumai pirmoji į galvą šaunanti mintis būna paskolos pasirašant vekselį. Dažniausiai šį skolinimosi būdą rinkosi ir iki šiol renkasi fiziniai asmenys, kurie nenori arba neturi galimybės kreiptis į oficialius kreditorius. Tačiau tai taip pat yra susiję ir su didesne rizika paskolos davėjui bei paskolos gavėjui.

FinbeeBobutespaskola
Gauti kreditąGauti kreditą

Fizinis asmuo, kuris reikia paskolas su vekseliu, dažniausiai neturi tokių pačių galimybių įvertinti paskolos prašančio žmogaus mokumą, kaip tai gali padaryti oficialūs kreditoriai. Todėl įprastai tokiais atvejais yra apsiribojama labai abstrakčia informacija. Kita vertus, neretas paskolas pagal vekselį siūlantis asmuo iš paskolos prašančiojo reikalauja tam tikro užstato, kuriuo gali tapti jo asmeninis turtas. Tokiu atveju užstatas tampa garantu paskolos davėjui, jei vis dėlto paskolą gavęs fizinis asmuo nebepajėgs jos grąžinti laiku.

Paskolos pasirašant vekselįŽinoma, jei jūs norite gauti paskolą pasirašant vekselį, turbūt klausite savęs, kokiu būdu galėtumėte surasti tokias paskolas teikiančius asmenis? Akivaizdu, kad kreditorius atrasti yra daug lengviau, tačiau vėlgi, nereikėtų manyti, kad tokiu atveju jūs susidursite su dideliais keblumais. Jei pasinaudosite internetu ir apsilankysite ne viename skelbimų tinklalapyje, turėtumėte labai lengvai surasti paskolas su vekseliu siūlančius asmenis, kurie galėtų pasiūlyti ne vieną greitos paskolos variantą.

Tačiau net jei rasite daugybę paskolas su vekseliu siūlančių žmonių, tai tikrai nereiškia, kad turėtumėte galutinį sprendimą priimti kuo greičiau. Kiekviena paskola yra labai atsakingas finansinis įsipareigojimas. Todėl nepaisant to, kad jūs kreipsitės į fizinius asmenis, paskolas turite vertinti lygiai taip pat atsakingai, kaip tai darytumėte naudodamiesi oficialių kreditorių teikiamomis paslaugomis. Nuo jūsų požiūrio labai tiesiogiai priklausys ir jūsų priimami finansiniai sprendimai. Jei jūs skubios paskolos grąžinimą paversite savo prioritetu, jums bus daug lengviau ją grąžinti ir išvengti didesnių finansinių sunkumų. Be abejo, atsakingas požiūris į finansinius įsipareigojimus taip pat reiškia ir didesnį dėmesį asmeninių finansų valdymui. Dėl šios priežasties, pasinaudoję paskolą pasirašant vekselį, turėtumėte pasirūpinti optimaliu biudžeto paskirstymu ir kiekvieną mėnesį patiriamų išlaidų mažinimu.

Kas yra paskolos pasirašant vekselį?

Klausiate savęs, kas yra paskolos pasirašant vekselį? Svarstote, kuo gi toks skolinimosi būdas skiriasi nuo daugeliui pažįstamo skolinimosi iš kreditorių? Atsakymas yra labai paprastas ir akivaizdus. Pasirinkę oficialius kreditorius, jūs skolinatės pasirašydami paskolos sutartį, kurioje yra labai aiškiai įtvirtinti tiek kreditorių, tiek ir jūsų įsipareigojimai. Be to, nepamirštama ir abiejų šalių turimų teisių. Tai reiškia, kad paskolos sutartyje yra nurodytos tiek teisės, tiek ir pareigos. Visa tai sukuria kur kas palankesnes ir saugesnes sąlygas abiem tokio finansinio sandorio pusėms.

Tuo tarpu paskolos pasirašant vekselį atveju paskola yra gaunama ne iš oficialaus kreditoriaus (t.y. paskolą suteikia ne greitųjų kreditų bendrovė, kredito unija ar komercinis bankas). Paskolą tuomet suteikia fizinis asmuo. Sandorio sudarymo metu yra pasirašomas vekselis, kuriame yra nurodoma bazinė informacija, tokia kaip skolintojo bei skubios paskolos gavėjo rekvizitai, pinigų suma, kuri yra skolinama, ir pinigų suma, kurią reikia grąžinti iki vekselyje nurodytos datos. Todėl atsižvelgiant į vekselio sandarą, jį dauguma vertina kaip pakankamai primityvų dokumentą, kuris daugiausiai teisių suteikia paskolos davėjui. Tokiu atveju paskolos gavėjas įgyja daugiausiai pareigų ir praktiškai neturi jokių teisių, kurios priešingu atveju būna apibrėžiamos paskolos sutartyje, pasirašomoje su oficialiais kreditoriais.

Jei skubios paskolos pasirašant vekselį vertė neviršija 3000 Eur, tuomet sandorio nereikia patvirtinti pas notarą. Todėl jei jums reikia mažesnės pinigų sumos, šis sandoris – jei jis bus įgyvendintas sutartomis sąlygomis – netaps viešai matomas kreditoriams. Tai reiškia, kad pasiskolinę pagal vekselį ir paskolą grąžinę laiku, jūs išsaugosite savo teigiamą asmeninę kredito istoriją ir apie tokią paskolą nesužinos kreditoriai. Žinoma, iš pirmo žvilgsnio pats skolinimosi faktas nėra smerktinas ar neteisingas, tačiau praktika rodo, kad oficialūs kreditoriai vertindami savo klientų mokumą taip pat visuomet atsižvelgia ir į jų asmeninę kredito istorijoje, kurioje atsispindi visos turėtos greitos paskolos. Dėl šios priežasties nemaža dalis pasiskolinti norinčių žmonių vengia kreiptis į kreditorius ir ieško paskolų iš žmonių.

Paskolos su vekseliu padeda, kai reikia greitų pinigų

Akivaizdu, kad paskolos su vekseliu labai dažnai padeda, kai prireikia greitų pinigų. Tačiau nepaisant to, jog šiandien paskolą su vekseliu galima gauti labai nesudėtingai, būtina pasistengti atrasti geriausiomis sąlygomis pasižymintį pasiūlymą. Kaip jau buvo minėta, tai lengviausia padaryti pasinaudojus internetu – tuomet tokios paskolos internetu paieškos tampa kur kas sklandesnės. Kita vertus, jei norite gauti paskolą, tačiau jūsų nedomina nei greitieji kreditai, nei ilgalaikės paskolos internetu ir jūsų nežavi mintis naudotis oficialių kreditorių paslaugomis, vietoje paskolos su vekseliu jūs galite pasinaudoti ir tarpusavio skolinimo platformomis.

Tarpusavio skolinimo platformos jau ne vienerius metus Lietuvoje sulaukia didelio vartotojų dėmesio. Tokios virtualios platformos operatorius nėra kreditorius – jis neatlieka kreditoriams įprastų ir būdingų funkcijų. Tarpusavio skolinimo platformos operatorius atlieka administracines funkcijas, tarp kurių yra ir klientų mokumo vertinimas. Todėl jei jūs vis dėlto nenorite skolintis iš skelbimuose ar kitose pavienėse vietose atrastų nepažįstamų žmonių, galite tai daryti šiuolaikinių virtualių platformų pagalba. Juolab, kad tai yra kur kas saugesnis ir daug patogesnis būdas pasiskolinti.

Jei nuspręsite pasinaudoti tarpusavio skolinimo platforma, tuomet tereikia peržiūrėti dabartinį jų asortimentą ir nuspręsti, kuri iš jų jums tiktų geriausiai. Kuo populiaresnę platformą pasirinksite, tuo daugiau investuotojų (paskolas suteikiančių fizinių asmenų) joje rasite. Tai reiškia, kad tokiu atveju pagreitėja skolinimosi procesas, nes jūsų prašomą paskolos sumą labai greitai surenka daugybė skirtingų investuotojų.

Žinoma, tarpusavio skolinimo platformų operatoriai siekdami apsaugoti tiek vieną, tiek ir kitą finansinio sandorio pusę, atlieka mokumo vertinimą, todėl užsiregistravę tokioje platformoje jūs taip pat būsite įvertinti. Atliekant pastaruosius veiksmus visuomet yra vadovaujamasi vartotojų mokumo vertinimo įstatyme numatytais kriterijais, tokiais kaip:

Vertinant klientų mokumą visuomet yra svarbu atsižvelgti į jų gaunamas mėnesines pajamas. Tai yra visa ko pagrindas, todėl turite suprasti, kad jūsų įtraukimui į tarpusavio skolinimo platformoje esantį paskolų prašančių fizinių asmenų sąrašą didelės įtakos turės oficialios pajamos.

Dabartinėje darbovietėje turėtumėte dirbti ne trumpiau kaip keturis mėnesius, jei norite atitikti mokumo vertinimo kriterijus. Kuo ilgesnis bus jūsų nepertraukiamas darbo stažas, tuo didesnes galimybes turėsite gauti kreditą. Esate susituokę? Turite vaikų? Galite būti tikri, kad tai turės įtakos jūsų mokumo vertinimui. Kokie yra jūsų bendri finansiniai įsipareigojimai? Jei esate susituokę ir paskolą norite gauti su bendraskoliu, bus vertinami visi jūsų šeimos turimi finansiniai įsipareigojimai – tiek turimos paskolos, tiek ir lizingas.

Kredito istorija taip pat turi labai didelės įtakos klientų mokumui. Jei bent kartą gyvenime esate praleidę paskolos grąžinimo įmokas, tai tiesiogiai atsispindės ir jūsų asmeninėje kredito istorijoje. To pasekoje paskola su bloga kredito istorija gali būti sunkiau gaunama nei paskola pasirašant vekselį. Yra ir dar nemažai papildomų duomenų, kurie yra vertinami prieš pateikiant atsakymą ar paskola galėtų būti suteikta jos prašančiam fiziniam asmeniui.

Paskolos pasirašant vekselį

4 mintys apie “Paskolos pasirašant vekselį

  1. sveiki reikalinga paskola 6000euru sumai be uzstato esu legaliai dirbantis useny tik siuo metu buvau isleistas neapmokamu atostogu pasidaryti operacijai.ir perta laika atsirado daug skolu ir reikalinga paskola skolom grazinti ir gryzimui atgal y darbus ir pasirasant vekseliu

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Į viršų